Nahoru

Školní licence sady Microsoft Office pro zaměstnance a studenty VOŠ, SPŠ a SOŠ

V rámci licenčního programu na produkty Microsoft, který škola uzavřela, nabízí společnost Microsoft možnost užívat kancelářský programový balík Microsoft Office (jedná se o programy Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Forms, Sway, OneDrive pro firmy, Skype pro firmy − na všechna zařízení a dále Publisher a Access − jen na PC). Tato možnost se týká všech žáků a studentů školy a dále všech zaměstnanců školy, kteří ke své práci používají školní počítače a mají zřízen uživatelský účet do školní sítě.

Aplikace Office lze používat na počítačích PC, Mac, tabletech s Windows nebo se systémem Android, tabletech iPad a většině mobilních zařízení. Každý uživatel si může nainstalovat Office na 5 počítačů PC nebo Mac, 5 tabletů (Windows, iPad a Android) a 5 telefonů. Instaluje se vždy aktuální nejvyšší verze Microsoft Office, pokud v průběhu užívání licence vyjde nová verze Office, dojde k automatické aktualizaci na novou verzi.

Aplikace Office se při instalaci aktivují pomocí Office365 účtu uživatele a dále se pravidelně reaktivují. Uživatel se musí nejpozději každých 30 dní na zařízení připojit k internetu. Pokud bude tato doba překročena, přejdou Office do módu redukované funkcionality čtečky souborů Office (umožní dokumenty pouze otevřít a číst, ale už ne upravovat) a uživatel bude muset po připojení k internetu znovu provést aktivaci pomocí účtu Office365.

Po ukončení studia naší školy (resp. po ukončení zaměstnaneckého poměru) je licence v Office365 uživateli odebrána. Uživatel může Office používat i nadále, ale jen v módu redukované funkcionality čtečky souborů Office.